تبلیغات
پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای - آیت‌الله خامنه‌ای با اذهان و قلوب ما سخن گفتند |گفت‌وگو با روزنامه‌نگار فلسطینی|| مجموعه پوستر ها، فیلم ها، مقالات، کتاب ها ، نرم افزار ها و دیگر آثار ارزشی
پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای

آیت‌الله خامنه‌ای با اذهان و قلوب ما سخن گفتند

|گفت‌وگو با روزنامه‌نگار فلسطینی|

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif علی بغدادی، از مهمانان حاضر در نخستین اجلاس بیداری اسلامی،  متولد شهر بیت‌المقدس است كه ۵۱ سال پیش به آمریكا رفته و تاكنون در این كشور سكونت داشته است. شغل وی پیش از ورود به آمریكا مدیریت مربوط به نرم‌افزار و طراحی‌های كامپیوتری است اما با ورود به آمریكا به یك فعال سیاسی، نویسنده و ژورنالیست فعال تبدیل می‌شود چرا كه به گفته خودش وظیفه‌‌اش به عنوان یك مسلمان این است كه حقیقت را به آمریكایی‌ها نشان دهد و بگوید واقعاً در دنیا چه می‌گذرد. وی در این گفت‌و گو به تشریح بیانات رهبر معظم انقلاب در نخستین اجلاس بیداری اسلامی پرداخته است:

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif كدام قسمت از سخنرانی رهبر انقلاب بیش‌تر مورد توجه خواهد گرفت؟ چه از سوی انقلابیون، چه از سوی افكار عمومی و چه از سوی غرب؛ واكنش آن‌ها چه خواهد بود؟

قبل از هر چیز باید تصریح كنم كه بسیار بسیار تحت تاثیر سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای قرار گرفتم، دلیل‌اش این است كه این مرد بسیار علمی حرف می‌زند و وقت تلف نمی‌كند. وی دارای نظریه است و ایده‌های وی تنها محدود به مسلمانان نیست. وی درباره انسانیت سخن می‌گوید و  دغدغه مردم، مظلومان و برقراری عدالت و آزادی و برابری را در سرتاسر جهان را دارد. من شخصا علاقه‌ای ندارم تنها در مورد مسلمانان حرف بزنم و تنها بر روی مسلمانان متمركز شویم؛ اكنون بشریت در رنج است، سخنان ایشان هم در این راستا بود. امام خامنه‌ای با قلب و ذهن ما سخن می‌گفت.  وی با لفاظی‌های سیاسی و حرف‌های بیهوده وقت را تلف نمی‌كند.

اما در مورد سوال شما باید تصریح كنم ‌كه ما باید علیه هرگونه ظلم و جنایتی در جهان به پا خیزیم. بگذارید در مورد غرب سخن نگوئیم چرا كه غرب از آن‌چه كه ما می‌بینیم و می‌گوئیم خوشحال نخواهد شد، غرب حتی نمی‌خواهد مردمان‌اش از حقیقت در مورد ایران مطلع شوند. غرب نمی‌خواهد بگوید كه امام [خامنه‌ای] چه گفت؟ آن‌ها چنین رویدادهایی را پوشش نخواهند داد. اگر مردم غرب از حقیقت ایران، حقیقت انقلاب اسلامی ایران، حقیقت انقلاب‌های اسلامی كنونی در منطقه باخبر شوند حتما واكنش نشان می‌دهند. بخصوص در آمریكا كه مردمان خوبی هستند اما شست‌وشوی مغزی شده‌اند و مطالب را یك‌طرفه دریافت می‌كنند. لحظه‌ای كه از حقیقت بدانند، قطعا واكنش نشان می‌دهند. متاسفم كه به شما بگویم رسانه‌های غربی بویژه آمریكا بوسیله صهیونیست‌ها كنترل می‌شود، آن‌ها مانع از دریافت واقعیت بوسیله مردم آمریكا می‌شوند؛ اگر مردم آمریكا سخنرانی امام [خامنه‌ای] را بشنوند، تحت تاثیر قرار خواهند گرفت اما آن‌ها [رسانه‌ها] ما را به عنوان تروریست و امثالهم به تصویر می‌كشند و بذر نفرت می‌كارند.

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی خود به نظام‌سازی پس از انقلاب‌های ناشی از بیداری اسلامی در منطقه سخن گفتند، به عقیده شما چالش نظام‌سازی در این كشورها چیست؟

چالش پیش‌رو جهان عرب، انقلاب‌ها در تونس، مصر، یمن و بحرین این است كه آمریكا در حال تلاش برای ایجاد انحراف و یا مهار این قیام‌ها است. بزرگ‌ترین چالش برای مسلمانان و اعراب این است كه هوشیار باشند؛ بویژه جوانان كه باید به تظاهرات خود ادامه دهند و آن را ترك نكنند. به مصر نگاه كنید: آن‌ها [جبهه استكبار] به انقلاب احترام نمی‌گذارند، این امر را القا می‌كنند كه ارتش تنها می‌تواند مصر را اداره كند و می‌خواهند انقلاب مصر را مهار كنند، جوانان در سرتاسر جهان عرب باید بیدار و هوشیار باشند، دولت‌های خود را  مجبور به ایستادگی در مسیر درست بكنند.

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif اخیرا، مقام معظم رهبری طی بیاناتی از «پیش‌روی این بیداری تا قلب اروپا» سخن گفتند، آیا مستندی دال بر چنین پیش‌بینی‌ای موجود است؟

روز گذشته [در یك سخنرانی‌] از حقیقتی سخن گفتم: بیداری جهان اسلام، بهار اعراب و انقلاب میدان تحریر بر آمریكا نیز تاثیر گذاشته است، بر مردم آمریكا تاثیر گذاشته است. این یك واقعیت است كه در ماه فوریه و مارچ، شهر مدیسون در ایالت ویسكانسن آمریكا شاهد  تظاهراتی در یكی از میادین اصلی خود بود؛ مردم چادر زدند و علیه سیاست‌ها دست به تظاهرات زدند چرا كه فرماندار، قوانین و مقرراتی در رابطه با قوانین كار و كارگران وضع كرده كه مردم آن را قبول نداشتند. سرتاسر آمریكا شامل خوانندگان، تهیه‌كنندگان و چهره‌های مطرح از این حركت حمایت كردند. این افراد [معترضان] شعارهایی می‌دادند و دست‌نوشته‌هایی حمل می‌كردند كه مشابه رفتار مردم در میدان تحریر قاهره بود؛ مثلا مردم خطاب به اسكات واكر (فرماندار ویسكانسن) می‌گفتند مرگ بر حسنی واكر. یك امر زیبایی هم در این میان اتفاق افتاد كه جوانی در میدان تحریر دست‌نوشته‌ای را بالا برد كه برخی رسانه‌ها آن را نشان دادند، مردی جوان در میدان تحریر با مردم در ویسكانسن اظهار وحدت و هم‌دردی كرده بود. باید دوباره اشاره كنم كه مشكل ما، مشكلی بشری است و نه تنها محدود به مسلمانان. عدالت، رفتار احترام‌آمیز، زندگی مناسب برای فرزندان‌مان از جلمه خواسته‌های جهانی است.
تظاهرات ملت مصر 
مثال دیگر این كه در روزهای اخیر و همین امروز بیش از چندین هزار نفر در نیویورك تجمع كرده‌اند و می‌خواهند وال استریت را تصرف كرده و چادر بزنند. آن‌ها علیه سیاست‌های وال استریت دست به تظاهرات زده‌اند و آن را نماد چپاول منابع جهانی و فساد در دولت آمریكا دانسته است، آن‌ها از رئیس‌جمهور خود خواسته‌اند تا پایان‌بخش این فساد باشد.طبقه بندی: امام خامنه ای،  مردان خدا،  مناسبت ها،  عکس، 
برچسب ها: اجلاس بین المللی بیداری اسلامی، بازتاب های اجلاس بین المللی بیداری اسلامی، خبرنگار فلسطینی،