تبلیغات
پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای - اسامی تعدادی از نظریه پردازان جنگ نرم برای تدارك فتنه 88 | مجموعه پوستر ها، فیلم ها، مقالات، کتاب ها ، نرم افزار ها و دیگر آثار ارزشی
پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 شهریور 1390 توسط عرفان | نظرات ()

فاوت «تابلو»ها و «شناسنامه»ها می تواند به عنوان یك سرنخ گره گشا برای كشف هویت واقعی احزاب و گروه های سیاسی به كار گرفته شود. مثلا كسانی كه با صراحت اعلام كرده اند تقلید از مراجع كار میمون است، چگونه می توانند در پوشش حمایت از مرجعیت، زیر تابلوی دفاع از فلان مرجع جدا شده از نظام و انقلاب سینه بزنند؟!
حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه كیهان كه صبح دیروز در همایش سراسری اساتید بسیجی در مشهد مقدس شركت كرده بود، گفت: تحركات اخیر دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنها نظیر اصحاب فتنه 88 و حلقه انحرافی قبل از آن كه كاربرد داخلی داشته باشد، با هدف مخدوش كردن الگوی انقلاب اسلامی برای ملت های مسلمان و در حال انقلاب منطقه برنامه ریزی شده است.

وی افزود؛ انقلاب اسلامی بسیاری از عقبه های سخت و نفس گیر را با اقتدار پشت سر گذاشته است و امروزه نه فقط به اعتراف صریح دشمنان، بلكه به گواهی رخدادها و شواهد ملموس و محسوس، در اوج اقتدار به سر می برد و به قول حضرت آقا؛ مقطع كنونی یكی از درخشان ترین مقاطع حیات تاریخی ملت ایران است، بنابراین «جریان انحرافی» و «بنی فتنه» بسیار حقیرتر از آنند كه در مقابل اقتدار كم نظیر و پایگاه مردمی گسترده نظام، عددی به حساب آمده و توان عرض اندام داشته باشند. مدیر مسئول كیهان گفت؛ اگرچه نباید از تحرك جریانات یاد شده غافل بود و نباید آنها را به حال خود رها كرد ولی رسالت كنونی مردم و نظام بسیار فراتر از تحركات اینگونه گروه های مرده و یا در حال مرگ است.
شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود به ابعاد پیچیده فتنه 88 اشاره كرد و این فتنه را از آنجا كه تمامی دشمنان بیرونی و داخلی نظام به میدان آمده بودند، با جنگ احزاب قابل مقایسه دانست و گفت؛ سران فتنه اگرچه افراد بی عرضه و مأموران بی اختیار بودند ولی این توطئه كه از حمایت همه جانبه مالی و سیاسی و بین المللی آمریكا و انگلیس و اسرائیل برخوردار بود می توانست قدرتمندترین حكومت ها را نیز با آسیب جدی روبرو كند، اما دیدیم كه چگونه در مقابله با نظام مقتدر و مردمی جمهوری اسلامی ایران، از پای درآمده و به گل نشست.

مدیر مسئول كیهان افزود؛ برای طراحی فتنه 88، دهها تن از برجسته ترین برنامه ریزان آمریكایی و انگلیسی جنگ نرم، بارها به ایران آمده و با عوامل فتنه، جلسات مخفی طولانی داشته اند.

 برای خواندن بقیه متن به ادامه مطلب بروید.

شریعتمداری در ادامه سخنان خود به نام برخی از این برنامه ریزان كه به گفته وی یك گلّه اعزامی بوده اند اشاره كرده و گفت؛ در پاییز سال 1378 یعنی سه ماه بعد از شكست فتنه 18 تیر ماه 78، «جان كین» نظریه پرداز معروف كودتاهای مخملی و رئیس مركز مطالعات دموكراسی دانشگاه وست مینستر لندن به تهران آمد و با برخی از اعضای حزب مشاركت و سازمان مجاهدین انقلاب جلسات توجیهی طولانی داشت.

در خرداد سال 1383، «ریچارد رورتی» از رهبران برجسته بخش عملیات سری سازمان «سیا» و متخصص جنگ های علمی و عقیدتی وارد ایران شد. رورتی در جلسات مخفی با مدعیان اصلاحات، پروژه ای با عنوان بررسی وضعیت آشفته جبهه اصلاحات را كلید زد و ساعت ها برای آموزش مدل جنگ نرم بر پایه فلسفه پراگماتیسم با آنان به گفت وگو نشست.

در تابستان همان سال، مایكل ایگناتیف رهبر لیبرال های پارلمان كانادا نیز با دستور كار مشاوره به اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات سال 84 به ایران آمد و تا پایان دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نهم در ایران حضور داشت و پس از پیروزی اصولگرایان با لب های آویزان به انگلیس و سپس كانادا بازگشت.

«تموتی گارتن اش» از رهبران صهیونیست سرویس جاسوسی MI6 انگلیس و از تئوریسین های بلندآوازه انقلاب های مخملی در شهریورماه 1384 وارد تهران شد. برنامه كاری او، طراحی پروژه ای برای انتخابات سال 88 بود كه جزئیات آن را در جلسات پی درپی با مدعیان اصلاحات در میان گذاشت. تموتی گارتن اش، واضع نظریه «فشار از پایین و چانه زنی از بالا» است كه حجاریان به نام خود ارائه كرده بود. سعید حجاریان و مصطفی تاجزاده و بشیریه از سال 1376، با ستایش از «گارتن اش»، تئوری های جنگ نرم او را دنبال می كردند.

«یورگن هابرماس» نظریه پرداز آلمانی كودتاهای مخملی و تنها عضو باقیمانده «مكتب فرانكفورت» در اردیبهشت ماه سال 1381 با پروژه آمریكایی- اسرائیلی، «گذار به دموكراسی از چین تا ایران» وارد تهران شد. او معروفترین نظریه پرداز «نافرمانی مدنی» است.

«مانوئل كاستلز» تئوری پرداز «جنگ سایبری» و شبكه سازی رسانه ای در سال 1385 به تهران آمد، و «جان هیك» كه به پدر پلورالیسم دینی و احیاء اصلاحات معروف است در اسفند ماه 1383 به ایران آمد.

شریعتمداری در ادامه به نام تعداد دیگری از این نظریه پردازان آمریكایی و اروپایی كه برای زمینه چینی فتنه 88 به ایران آمده و با مدعیان اصلاحات جلسات مخفی و مكرر داشته اند اشاره كرد و افزود؛ بسیاری از ملاقات ها نظیر ملاقات خاتمی با جرج سوروس صهیونیست و ملاقات های پی درپی مدعیان اصلاحات با «الیزابت چنی» در «دوبی» و هلند و انگلیس خارج از ایران صورت پذیرفته بود.
شریعتمداری در ادامه به فهرستی از روزنامه نگاران زنجیره ای كه بعد از فتنه 88 به آمریكا و اروپا و اسرائیل گریخته و آشكارا به خدمت سرویس های اطلاعاتی این كشورها درآمده اند اشاره كرد و پرسید؛ با این همه سند آشكار آیا سران و عوامل اصلی فتنه هنوز هم می توانند ادعا كنند كه وطن فروش و عامل بیگانگان نبوده اند؟!
مدیر مسئول كیهان در بخش دیگری از سخنان خود درباره انتخابات و آرایش نیروها گفت؛ اگرچه محورهای اصلی در آرایش كنونی نیروها تقریبا باقی خواهد ماند ولی برخی از تغییرات در آرایش كنونی قابل پیش بینی است.

وی افزود؛ در حال حاضر 4 گروه در صحنه حضور دارند. اصولگرایان كه از عقبه ای گسترده و آزمون داده برخوردارند. مدعیان اصلاحات كه فقط تعداد اندكی از آنها، صلاحیت نامزد شدن دارند و بقیه به دلیل همراهی با فتنه آمریكایی- اسرائیلی 88 باید منتظر مجازات باشند و كمترین شایستگی برای نمایندگی ندارند. جریان انحرافی كه «حلقه انحرافی» نام مناسب تری برای آن است، اگرچه در حد و قواره یك گروه سیاسی نیست ولی می توان با تسامح از آن به عنوان سومین گروه یاد كرد، چرا كه از رانت های مالی و سیاسی دولت برخوردار است و گروه چهارم شامل مجموعه ای از سفارتخانه های اروپایی است كه «انتخابات مجلس نهم» از چند ماه قبل، به عنوان اصلی ترین ماموریت به آنان ابلاغ شده است.

مدیر مسئول كیهان گفت؛ بیشترین فعالیت سفارتخانه های اروپایی روی حمایت از فتنه گران و «حلقه انحرافی» متمركز شده و مخصوصا به اظهارنظرهای نسنجیده و ساده لوحانه برخی از كسانی كه به غلط خود را اصولگرا می نامند، عمیقا دل بسته اند. جریان فتنه به وضوح از مرگ خود باخبر است و فعالیت اصلی این جریان كه با همكاری «حلقه انحرافی» صورت می پذیرد، اختلاف افكنی و در مواردی نیز، دمیدن در توهم اختلاف میان اصولگرایان است.

حلقه انحرافی و جریان فتنه اگرچه به ظاهر خود را دو گروه جداگانه معرفی می كنند ولی این دو گروه نقاط استراتژیك مشتركی با یكدیگر دارند و می توان گفت؛ حلقه انحرافی و بنی فتنه در صحنه انتخابات ترانه دوصدایی می خوانند و این جدای از پیوندهای پنهان این دو گروه با یكدیگر است. مدیر مسئول كیهان درباره اصولگرایان گفت؛ برخلاف آنچه رسانه های بیگانه و دو گروه انحرافی و فتنه گر تبلیغ می كنند اختلاف اصولگرایان با یكدیگر عمدتا سلیقه ای است و البته باید مراقب نفوذ عوامل وابسته به خواص رفوزه در فتنه 88 بود.
شریعتمداری در ادامه به چند نمونه از شگردهای عملیات روانی دشمن با ذكر مصادیق امروزی آن پرداخت كه آدرس غلط، انگاره سازی، حركت از پله دوم و جنگ تابلوها از جمله آنها بود.
طبقه بندی: جنگ نرم، 
برچسب ها: اسامی تعدادی از نظریه پردازان آمریكایی و اروپایی جنگ نرم كه برای تدارك فتنه 88 به ایران آمده بودند، جنگ نرم، آمریکا، ارتش سایبری، اسامی تعدادی از نظریه پردازان جنگ نرم برای تدارك فتنه 88،