تبلیغات
پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای - بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفراى كشورهاى اسلامى| مجموعه پوستر ها، فیلم ها، مقالات، کتاب ها ، نرم افزار ها و دیگر آثار ارزشی
پایگاه مقاومت اینترنتی امام خامنه ای
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 شهریور 1390 توسط عرفان | نظرات ()

در روز عید سعید فطر 1432

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌

 تبریك عرض میكنم عید سعید و بزرگ فطر را به شما حضار محترم، مسئولان دلسوز كشور، و به سفراى محترم كشورهاى اسلامى كه در مجلس حضور دارند، و همچنین به همه‌ى ملت بزرگ ایران، و همچنین به امت بزرگ اسلامى در سراسر جهان.

 مسلمانها در هر نقطه‌ى عالم كه حضور دارند، امروز را عید میگیرند. حقیقتاً عید فطر، عید حقیقى است براى انسانهاى سعادتمند و مؤمن؛ در واقع روز پاداش گرفتن از خداى متعال است، به خاطر یك ماه ریاضت اختیارى، گرسنگى كشیدن و تشنگى كشیدن اختیارى، یك ماه مهار كردن شهوات بشرى و انسانى در طول روز؛ اینها خیلى ارزشمند است. این تمرینها براى انسان ذخیره‌اى میشود تا بتواند در طول زندگى، با اراده و عزم راسخ، بر امیال گمراه كننده‌ى خود دهنه بزند و مهار كند. ما افراد بشر، براى مهار كردن نفس خود، به این عزم راسخ احتیاج داریم. تخطى‌ها و طغیانهاى نفس ماست كه روزگار را براى خود ما و براى دیگران دشوار میكند. این تمرینى كه خداى متعال براى آحاد بشر قرار داده است - كه مؤمنین این دعوت الهى را اجابت میكنند و این ریاضت و این تمرین را در طول یك ماه بر خود هموار میكنند - در واقع علاج درد بزرگ بشر است، كه عبارت است از پیروى از هواى نفس، پیروى از هوسها، تسلیم شدن در مقابل زیاده‌خواهى‌هاى نفسمان. این تمرین را باید قدر دانست. بحمدالله مسلمانان عالم، ماه روزه را گرامى میدارند. ملت عزیز ما هم حقاً و انصافاً این ماه را گرامى داشت، آن را بزرگ شمرد و به وظائف خود در این ماه عمل كرد. امیدواریم روز عید فطر، خداى متعال به همه‌ى امت اسلامى عیدى عنایت كند.

 امروز امت اسلامى درگیر حوادث بزرگى است. آنجورى كه ما میفهمیم و ما احساس میكنیم، این تجربه‌اى كه امروز در كشورهائى از دنیاى اسلام تحقق پیدا كرده و بیدارى اسلامى منجر به حضور مردم در عرصه‌ى تعیین سرنوشت خود شده، یكى از آن تجربه‌هاى بسیار مهم و ارزشمند تاریخ اسلام است. آنچه كه شما ملاحظه میكنید در مصر، در تونس، در لیبى، در یمن، در بحرین و در برخى از كشورهاى دیگر اتفاق افتاده است، كه مردم خودشان وارد صحنه شده‌اند، ملتها خودشان همت گماشته‌اند بر اینكه سرنوشت خودشان را در دست بگیرند، این از آن حوادث فوق‌العاده بزرگ و تعیین كننده است؛ این میتواند براى مدتهاى طولانى، مسیر تاریخ امت اسلام و مسیر این منطقه را تعیین كند.

 اگر ملتهاى مسلمان در این حركتى كه آغاز كرده‌اند، ان‌شاءالله بتوانند مراقبت كنند، بتوانند اراده‌ى خودشان را بر اراده‌ى كسانى كه سعیشان مداخله‌ى در كشورهاى اسلامى است، غلبه بدهند، تا مدتهاى طولانى كشورهاى اسلامى یك حركت پیشرونده را خواهند داشت؛ اما اگر خداى نكرده دشمنان اسلام و مسلمین - یعنى دنیاى استكبار، سردمداران سلطه، صهیونیسم جهانى، رژیم مستكبر و ظالم آمریكا - بتوانند بر این امواج سوار شوند، اگر خداى نكرده بتوانند بر عزم ملتها فائق بیایند و كنترل كار را به دست بگیرند و حوادث را به سمت آنچه كه خودشان میخواهند، هدایت كنند، مسلّماً دنیاى اسلام باز تا ده‌ها سال دچار مشكلات بزرگ خواهد بود. امت اسلامى نباید بگذارد. نخبگان سیاسى و فرهنگى نباید اجازه دهند كه دشمنان كشورهاى اسلامى بر عزم ملتهاى مسلمان فائق بیایند.

 روز امتحان بزرگى است براى كشورهاى اسلامى و ملتهاى مسلمان. تاكنون خود ملتها هم تا این حد به توانائى‌هاى خودشان واقف نبودند. امروز ملتها میدانند كه چه قدرتى دارند و اراده‌ى آنها چقدر میتواند كارساز باشد. این شناخت ملتها از خود، نعمت بزرگى است. البته سلطه‌گران عالم و سردمداران امپراتورى‌هاى سلطه و قدرت هم فهمیده‌اند در دنیاى اسلام چه خبر است؛ لذا بیكار نمیمانند، آنها هم نقشه میكشند.

 امروز روزى است كه ملتهاى مسلمان به هویت اصیل و اسلامىِ خودشان برگردند. آنچه در درون ما از نیرو و عظمت و شكوه وجود دارد، ناشى از ایمان به اسلام و اعتقاد به قدرت پشتیبان الهى و اتكال به خداى متعال است؛ این است آن قدرتى كه هیچ قدرتى بر آن فائق نمى‌آید؛ این را بایستى هرچه بیشتر در دل خودمان، در عملِ خودمان تجلى ببخشیم.

 ملت عزیز ایران تاكنون توانسته‌اند این استقامت در راه و پیمودن صراط مستقیم را با تمام قدرت و توان ادامه دهند و اثراتش را دارند مى‌بینند. این مقطع سى ساله‌ى انقلاب و كشور ما، یكى از درخشانترین مقاطع حیات تاریخى ماست. در طول سى سال، نسلهاى متعددِ پى‌درپى، جوانان دیروز، جوانان امروز، نوجوانان امروز - كه جوانان فردایند - همه با یك هدف، با یك نفس، با یك انگیزه، در این میدانهاى دشوار به سمت جلو حركت میكنند. ما ملت ایران سى سال است كه در مقابل خباثت و فشار استكبار - فشار تحریم، فشار تهدید؛ تهدید نظامى، تهدید سیاسى، تهدید امنیتى - ایستاده‌ایم و به توفیق الهى بر دشمنان خودمان فائق آمده‌ایم. آنها نمیخواستند ملت ایران را عزیز و مقتدر و پیشرونده و امیدار ببینند؛ اما على‌رغم آنها، امروز ملت ایران عزیز و پیشرونده و مقتدر و داراى اتكاء به نفس و داراى چشم‌انداز و امید فراوان نسبت به آینده است.

 از خداوند متعال مسئلت میكنیم كه براى ما، براى ملت ایران و براى ملتهاى مسلمان، عزت روزافزون را مقدر فرماید. پروردگارا! اسلام و مسلمین را روزبه‌روز سربلندتر بفرما.

والسّلام علیكم و رحمةالله و بركاته‌طبقه بندی: امام خامنه ای،  مناسبت ها، 
برچسب ها: بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفراى كشورهاى اسلامى، بیانات امام خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و سفراى كشورهاى اسلامى، بیانات رهبر در دیدار مسئولان نظام و سفراى كشورهاى اسلامى، امام خامنه ای، رهبر،